HIN TA & HIN YAI

Poranek na Koh Samui zaczęłam wcześnie, bo już o 5 byłam na nogach. Kacper nie był chętny wstawać o tak wczesnej porze, więc sama relaksowałam się w ogrodzie i planowałam dzień.

Wypożyczyliśmy skuter (200 baht za dobe) i ruszyliśmy zwiedzić okolice. Potrzebne jest polskie i międzynarodowe prawo jazdy. Ciężko było przyzwyczaić się do lewostronnego ruchu i zasad jakie panują na ulicy, ponieważ każdy jeździ jak chce… Kacper czuł się coraz gorzej przez te podróż autokarem poprzedniego dnia, więc pierwsze co, odwiedziliśmy aptekę. Nie dostaliśmy nic europejskiego, ale pan polecił naturalny tajski „syrop”, ulotka napisana była tylko w azjatyckich językach, więc stosowaliśmy się do zaleceń aptekarza. Dla zainteresowanych – jak w Tajlandii wygląda kwestia leków i zdrowia. Apteki są dobrze zaopatrzone, leki nie są drogie, co ciekawe proponują antybiotyki, które są bez recepty. Są też kliniki lekarskie, na szczęście nie musieliśmy korzystać, ale na taką ewentualność wykupiliśmy ubezpieczenie, z którym podobno nie ma problemów z leczeniem.

Tego dnia pojechaliśmy zobaczyć skały babci i dziadka – Hin Ta Hin Yai. Na skały można wejść, krajobraz jest przepiękny ale hm właściwie nie wiem czego się spodziewałam. Mimo to, będąc na tej wyspie warto zobaczyć taki wybryk natury, który przypomina narządy płciowe. Wejście kosztowało 10 baht.

20170909_09330620170909_092918

Na wyspie było niewielu turystów, co nie jest dziwne jak na wrzesień, ponieważ każdy obawia się pory deszczowej. Wiadomo pogoda się zmienia, my mieliśmy szczęście, padało kilka razy, ale trwało to kilka minut i momentalnie robiło się słonecznie. Mieszkaliśmy przy plaży Lamai – pięknie, pusto i cicho. To świetne miejsce by zobaczyć spokojne życie miejscowych i podziwiać zachody nad zatokę Tajlandzką.

PS. Tajski specyfik na chorobę pomógł 😉

20170909_115946

 

 

 

 

Reklamy

Jedna myśl w temacie “HIN TA & HIN YAI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s